IndeksCalendarFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Fabuła

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość

EarthPisanieTemat: Fabuła   Pią 20 Lut 2015 - 17:26


Fabuła

"Minęło 97 lat od apokalipsy jądrowej, która zabiła wszystkich na Ziemi, pozostawiając planetę w wolnym ogniu promieniowania. Na szczęście, niektórzy przetrwali. 12 narodów miało operacyjne stacje kosmiczne w momencie, gdy spadły bomby. To nie jest już tylko Arka, jest jedną stacją wykutą z wielu. Powiedziano nam że ziemia, potrzebuje kolejnych 100 lat, by znowu można było tam zamieszkać. Cztery pokolenia zamknięte w kosmosie i człowiek może wrócić do domu, z powrotem na Ziemię. Grunt jest marzeniem.”Jest rok 2131. 97 lat temu doszło do wojny nuklearnej, która zniszczyła Ziemię, wraz z całą jej ludnością. W tym czasie 12 stacji znajdowało się w przestrzeni kosmicznej. 400 osób, które znajdowały się na nich zostały ostatnim żyjącymi ludźmi, którzy stracili swój dom na Ziemi i zostali skazani na życie w kosmosie. A przynajmniej wydawało im się, że są ostatnimi przedstawicielami gatunku ludzkiego…
Przez prawie sto lat stacja kosmiczna nazwana Arką była domem dla niemalże trzech tysięcy ludzi. Niestety, tak liczna populacja doprowadziła do tego, że środki utrzymujące stację przy życiu osiągnęły kulminacyjny punkt, który postawił władzę przed wielkim problemem: co zrobić, żeby ludzkość przetrwała i ile można poświęcić, żeby tego dokonać. Wiedząc, że przy obecnym stanie ludności, tlenu wystarczy na co najwyżej cztery miesiące życia Kanclerz Jaha wraz z Radą stanął przed problemem, którego nie da się rozwiązać bez poniesienia strat w ludności. Żeby naprawić usterkę Arki potrzebne jest sześć miesięcy, jednak wszyscy w Radzie mieli świadomość, że tyle czasu nie mają. Bez podjęcia drastycznych decyzji wszyscy ludzie na Arce zginą, a pierwszym ofiarami niedoboru tlenu będą dzieci. Rada postanowiła kupić sobie więcej czasu wysyłając setkę nieletnich skazańców na Ziemię. Wszyscy zadawali sobie sprawę, że może być to równoznaczne z zabiciem nastolatków, ale decyzja musiała zostać podjęta. Zmniejszenie populacji o sto osób zapewni Radzie trochę więcej czasu na wymyślenie rozwiązania tej trudnej sytuacji, w której znalazła się Arka. Przestępcy zostali przeprowadzeni na Exodus i wysłani na Ziemię. Nikt nie wiedział co tam znajdą i czy w ogóle przeżyją. Jedyne co pozostawało Radzie to mieć nadzieję…
Akty

Prolog Earth, you get to go to Earth.
Po 97 latach utrzymywania ludzi przy życiu Arka zaczyna umierać. Rada podejmuje dramatyczną decyzję pozbycia się setki młodocianych przestępców i wysłania ich na Ziemię, z nadzieją, że nadaje się ona do życia. Nikt nie wie co spotka nastolatków po wylądowaniu, ani czy w ogóle przeżyją podróż. Młodociani przestępcy stają teraz przed wyzwaniem: co zrobić, żeby przetrwać, o ile oczywiście przetrwanie jest możliwe. Jedno jest pewne - nie są sami i prędzej czy później się o tym dowiedzą.
Nie są jednak jedynymi ludźmi, których czeka podjęcie decyzji, które będą brzemienne w skutkach....

Akt I What's wrong with a little chaos?
15 września 2131 roku. Od wysłania setki młodocianych przestępców Exodusem na Ziemię minęły dwa dni. Dwa dni które zmieniły nie tylko życie nastolatków o 360 stopni, ale i wszystkich tych, którzy chociażby byli świadkami lądowania statku na Ziemi. Bez względu na to co się teraz wydarzy jedno jest pewne - nic już nie będzie takie samo jak dotychczas.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 

Fabuła

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
What's wrong with a little chaos? :: Organizacja :: fabularnie-

Forum stworzone na podstawie serialu The 100. Styl, ogłoszenie, wszystkie kody oraz grafika znajdujące się na forum zostały stworzone przez administrację.