IndeksCalendarFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Przewodnik po realiach

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość

EarthPisanieTemat: Przewodnik po realiach   Pią 20 Lut 2015 - 17:40


Życie na Arce

Historia

97 lat temu doszło do wojny nuklearnej, która zniszczyła Ziemię, wraz z całą jej ludnością. W tym czasie 12 stacji znajdowało się w przestrzeni kosmicznej. 400 osób, które znajdowały się na nich zostały ostatnim żyjącymi ludźmi, którzy stracili swój dom na Ziemi i zostali skazani na życie w kosmosie.
Stacje kosmiczne należały do: Australii, Brazylii, Kanady, Chin, Francji, Indii, Japonii, Rosji, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Ugandy oraz Wenezueli.
Przez pewien okres czasu stacje pozostawały oddzielone od siebie, prowadząc odosobnioną walkę o przetrwanie. Do czasu aż Mir (stacja rosyjska) płynął obok Shenzhen (stacji chińskiej), bo wtedy to załogi obu stacji postanowiły połączyć swoje siły i pracować wspólnie, żeby pomóc przetrwać ludziom do czasu, aż będą mogli wrócić do domu.  Doprowadziło to do tego, że pozostałe stacje postanowiły dołączyć do Mir i Shenzhen, tworząc w ten sposób jedną wielką stację kosmiczną, która została nazwana Arką.
Trzynasta stacja została zniszczona podczas konfliktu i to właśnie wtedy pozostałe stacje postanowiły połączyć swoje siły, żeby nigdy więcej nie doszło do takiej sytuacji. Ten moment historii nie jest jednak zbyt chętnie wspominany przez nikogo, a mieszkańcy Arki wolą mieć w pamięci jedynie to, że teraz pracują wspólnie i dzięki temu zapewnią sobie przetrwanie na wiele lat.
Dzień, w którym wszystkie 12 stacji połączyło się w jedną został nazwany Dniem Jedności i jest obchodzony 1 października każdego roku. Z okazji tego święta jest organizowany Korowód, podczas którego 13 losowo wybranych dzieci, reprezentujących wszystkie narody, przedstawia zebranym historię Arki. Po tych uroczystościach organizowana jest potańcówka, która każdego roku ma inny temat przewodni.

 

Arka

Arka jest stacją kosmiczną, która powstała w wyniku połączenia się 12 stacji, które znajdowały się w przestrzeni kosmicznej w momencie wojny nuklearnej, która zniszczyła Ziemię. Od tamtej pory, przez 97 lat Arka była domem dla tych, którym udało się uciec przed zagładą.Stacje

Do głównych działów Arki zaliczamy:
Stacja Rządu i Nauki (Government & Science Station – w skrócie Go Sci) – największa stacja, znajdująca się w podstawowym pierścieniu Arki. Go Sci i inne stacje na pierścieniu obracają się, tworząc w ten sposób sztuczną grawitację, która pozwala utrzymać Arkę na orbicie. W Stacji Rządu i Nauki zlokalizowany jest sztab głównego dowodzenia oraz ruchu Arki. W tej stacji znajduje się również:
Stacja Medyczna (Ark Station Medical) – czyli innymi słowy szpital Arki, w którym leczeni są mieszkańcy.
Stacja Monitoringu Ziemi (Earth Monitoring Station) – głównym zadaniem pracowników tej Stacji jest monitorowanie Ziemi oraz sprawdzanie warunków życia na niej. Znajduje się tutaj cały monitoring, działający 24 godziny na dobę, który umożliwia naukowcom pracę. Z tego miejsca można również rozpocząć proces rozłączania stacji.
Stacja Wodna (Hydra Station) – stacja, która zajmuje się głównie produkowaniem wody, rekultywacją oraz akwakulturą.
Stacja Mechaniczna (Mecha Station) – stacja, na której znajduje się wyposażenie mechaniczne Arki. Miejsce pracy wszystkich mechaników zamieszkujących Arkę. Kadłub stacji ma na sobie namalowane brazylijskie flagi, co sugeruje, że początkowo należała ona do brazylijskiej stacji kosmicznej.
Stacja Rolnicza (Argo Station) – zakład rolny Arki. Uprawiane jest tutaj całe pożywienie, które jest rozdzielane pomiędzy mieszkańców Arki.
Stacja Więzienna (Prison Station) – nazywana również Sky Box. Stacja na której mieści się więzienie dla nieletnich mieszkańców Arki, którzy nie ukończyli jeszcze 18 roku życia.
Stacja Alpha (Alpha Station) – stacja mieszkalna, przeznaczona przede wszystkim dla Rządu Arki.
Stacja Tesla (Telsa/Power Station) – miejsce w którym generowana jest większość energii elektrycznej używanej w Arce.

Stacja Strzała (Arrow Station) – stacja znajdująca się w sąsiedztwie Stcaji Mechanicznej. Jest przede wszystkim stacją mieszkalną.
Stacja Fabryczna (Factory Station) – produkowane są tutaj przedmioty, pochodzące z recyklingu i/lub połamanych elementów.


Prawo na Arce

System prawny na Arce jest bardzo surowo przestrzegany i nawet najmniejsze przestępstwo może zakończyć się śmiercią skazanego. Wszyscy mieszkańcy Arki, którzy uznawani są za nieletnich (nie mają ukończone więcej niż 17 lat) za każde przestępstwo (od kradzieży, po pobicia, aż po morderstwa) są zamykani w Stacji Więziennej. Mieszkańcy, którzy ukończyli już 18 lat i popełnili przestępstwo (czyli każdy czyn, który może być uznany za narażenie życia pozostałych mieszkańców – zdradę, kradzież leków, użycie nadprogramowej ilości leków/krwi podczas zabiegów, posiadanie więcej niż jednego dziecka, etc etc) są automatycznie skazywani na śmierć, poprzez wyrzucenie w przestrzeń kosmiczną. Tak ostre przestrzeganie prawa ma na celu utrzymanie porządku na Arce i utrzymanie jak największej liczby mieszkańców przy życiu, aż do momentu, kiedy będzie można powrócić na ziemię.


Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

EarthPisanieTemat: Re: Przewodnik po realiach   Pią 20 Lut 2015 - 17:53


Życie na Ziemi


Planeta jest pod wpływem promieniowania do 97 lat.  Pomimo tego, w co wierzą ludzie zamieszkujący Arkę, Ziemia wciąż jest zamieszkana i można na niej przeżyć. Nie zmienia to jednak faktu, że została ona promieniowanie wypłynęło na jej faunę i florę na wiele różnych sposobów. Wynikiem tego są takie mutacje jak:

- dwugłowe jelenie;
- świecące motyle;
- węże rzeczne, osiągające długość 10 stóp;

- dwugłowe konie;
- monaw – gigantyczny, bardzo agresywny goryl;
- deformacje ludzkiego ciała;
- świecące rośliny;
- halucynogenne orzechy;


 

Ludzie na Ziemi
Ziemianie

Ludzie, będące potomkami tych, którzy przetrwali nuklearną apokalipsę jądrową 97 lat temu. Ich DNA zmieniło się i dostosowało, czyniąc ich odpornym na promieniowanie, które nadal występuje na Ziemi. Ci, którzy przeżyli stworzyli Klany, będące w sojuszach, lub walczące między sobą nawzajem.
U ocalałych wykształcił się osobliwy język – trigedasleng, którym posługują się w rozmowach między sobą. Wojownicy potrafią jednak mówić również po angielsku, co umożliwia im komunikowanie się z wrogami.
Promieniowanie na Ziemi sprawiło, że u potomstwa Ziemian pojawiają się deformacje ciała. Osoba nimi dotknięta bardzo często jest wykluczana, z powodu zanieczyszczenia genów. Zazwyczaj jest ona wypędzana z wioski, a dzieci są często ‘oddawane naturze’. Ludzi u których wystąpiły deformacje można często spotkać w Martwej Strefie.
U Ziemian nie ma podziału na płeć – zarówno mężczyzna, jak i kobieta, może zostać wojownikiem, czy też nawet dowódcą. Ziemianie wierzą w reinkarnację i to, że dusza zabitego dowódcy przenosi się do ciała kolejnego wojownika, który zostaje nowym dowódcą. Wojownicy sami sobie zostawiają blizny, które symbolizują każdego zabitego w walce przeciwnika.
Każda wioska posiada również swoich uzdrowicieli, których głównym zadaniem jest leczenie swoich pobratymców. Uzdrowiciele znają się na roślinach i wiedzą, które z nich mają właściwości lecznicze, a które mogą doprowadzić do śmierci.


Żniwiarze

Tym mianem określana jest przez Ziemian grupa niebezpiecznych kanibali, którzy nękają Klany.
Żniwiarze wcześniej byli Ziemianami, jednak zostali pojmani przez grupę zamieszkującą Mount Weather i poddani programowi o nazwie Cerberus, podczas którego zostaje im podany lek, który sprawia, że stają się bardziej dzicy i nieokiełznani. Lek ten jest uzależniający i Żniwiarze nadal go potrzebują, po przejściu projektu, dlatego też osiedli w kopalniach pod Mount Weather, gdzie mogą liczyć na jego kolejną dawkę, zawsze wtedy, kiedy zdoła im się pojmać grupę Ziemian.

Ich głównym pokarmem są ludzie, których albo sami dopadną, albo ci, którzy są wykorzystywani przez grupę z Mount Weather, nazywaną przez Ziemian, Góralami. Żniwiarze są przez nich sterowani za pomocą urządzeń, które wydają wysokie dźwięki, kojarzące się im z bólem, którego doznali podczas Programu Cerberus.
Większość Żniwiarzy ma dziki, pierwotny i bardzo brutalny charakter. Nie okazują żadnej litości dla swoich ofiar. Te cechy pojawiły się u nich ze względu na lek o nazwie „Red”, który jest im wstrzykiwany przez Górali.
Jeżeli uda się powstrzymać Żniwiarzy przed zażywaniem leku na tyle długo, żeby opuścił on ich organizm, jest możliwość, że powrócą oni do swojego poprzedniego stanu świadomości. Niestety jeszcze nikomu nie udało się tego osiągnąć, ponieważ Ziemianie nigdy nie próbowali sobie w ten sposób poradzić z zagrożeniem, jakie stwarzają Żniwiarze.


Górale

Górale, to nazwa jaką nadali Ziemianie mieszkańcom Mount Weather. Są oni potomkami ludzi, którzy 97 lat temu przeżyli apokalipsę jądrową, znajdując schronienie we wnętrzu Mount Weather. Są oni odpowiedzialni za tworzenie Żniwiarzy oraz trującej mgły.
Obecnie populacja w Mount Weather liczy sobie 382 osoby. Niestety, DNA Górali nie przystosowało się do obecnych warunków panujących na Ziemi, przez co nie są odporni na promieniowanie, które wciąż występuje na powierzchni. Żeby przeżyć przeprowadzają transfuzję krwi, którą nazywają Żniwami. Do tego potrzebni są im Ziemianie, których łapią Żniwiarze, a którzy są umieszczani w klatkach, a następnie poddawani transfuzji krwi. Ich krew jest odprowadzana i wykorzystywana do leczenia skutków promieniowania wśród mieszkańców Mount Weather. Nie jest to jednak rozwiązanie długotrwałe i nie powoduje żadnych zmian w systemie immunologicznym Górali, przez co ci, wciąż pozostają nieodporni na promieniowanie i najmniejszy kontakt ‘ze światem zewnętrznym’, może doprowadzić do ich śmierci.
Górale prowadzą również projekt Cerberus, który polega na przemianie Ziemian w Żniwiarzy, za pomocą wstrzykiwanego im leku. Żniwiarze są całkowicie oddani swoim twórcą i to właśnie oni dostarczają im Ziemian potrzebnych do Żniw.


Ostatnio zmieniony przez Earth dnia Wto 24 Lut 2015 - 13:39, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

EarthPisanieTemat: Re: Przewodnik po realiach   Pią 20 Lut 2015 - 18:19Miejsca na ziemi
Obóz setki

Miejsce lądowania statku Exodus, na którego pokładzie znajdowała się setka nastolatków wysłanych z Arki na misję ratunkową. W żaden sposób miejsce to nie odróżnia się od pozostałej części lasu.  

TonDC

Osada Klanu Ludzi Lasu, która znajduje się na ruinach Waszyngtonu. Zazwyczaj znaleźć w niej można kobiety z dziećmi, oraz osoby starsze. Miejsce gdzie młodzi Ziemianie uczą się bycia wojownikiem oraz miejsce prowadzenia sądów. Przed wejściem na teren osady należy złożyć broń, ponieważ żaden obcy, nie może przebywać w TonDC uzbrojony.Mount Weather

Mount Weather było bazą wojskową z podziemnym bunkrem, który miał zapewnić ludziom bezpieczeństwo w razie ataku nuklearnego. Obecnie baza jest zamieszkana przez 382 osoby, których przodkowie schronili się przed Apokalipsą w MW.
W Mount Weather istnieje 7 poziomów, które stały się domem dla ocalałych. Placówka ta posiada technologię XXI wieku, taką jak energia elektryczna, granaty gazowe, maski gazowe, karabiny maszynowe. W podziemiach Mount Weather znajduje się również szpital, wystarczająco duży, żeby mieć dodatkowy wydział z kwarantanną. Baza posiada własne produkty rolne oraz podziemny zbiornik wody.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content
PisanieTemat: Re: Przewodnik po realiach   

Powrót do góry Go down
 

Przewodnik po realiach

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

 Similar topics

-
» Przewodnik po realiach

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
What's wrong with a little chaos? :: Organizacja :: fabularnie-

Forum stworzone na podstawie serialu The 100. Styl, ogłoszenie, wszystkie kody oraz grafika znajdujące się na forum zostały stworzone przez administrację.