IndeksCalendarFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Cosima Vause

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość

Delinquents
avatarPisanieTemat: Cosima Vause   Sro 17 Cze 2015 - 10:17


Cosima Vause
Imię i nazwisko:
Cosima Vause
Data urodzenia:
styczeń
Miejsce urodzenia:
Arka
Wiek:
17
Rodzina
Felix i Francesca Vause
Popełnione przestępstwo:
handel używkami, napaść z użyciem broni białej (utajnione)
played by:
Kaya Scodelario

biografia

Wychowała się w dobrej i pozoru normalnej rodzinie. Felix Vause był przykładnym obywatelem, jednym ze strażników, którzy od lat sumiennie wypełniali swoje obowiązki. Otrzymał order zasługi od kanclerza za rozwiązanie zorganizowanej grupy przestępczej na Arce. Franky była kilka lat młodsza od swojego męża i uchodziła za spokojną oraz uśmiechniętą dziewczynę. Od zawsze pracowała w ogrodzie, bo dzięki temu mogła być najbliżej Ziemi cały czas pozostając w kosmosie. Cosima miała szczęśliwe dzieciństwo i była dobrym dzieckiem. W szkole miała średnie wyniki, ale za to nadrabiała sprytem i sprawnością fizyczną.
Wszystko zaczęło ulegać drastycznym zmianom, gdy u pani Vause zdiagnozowano chorobę dwubiegunową. Początki nie były jeszcze takie tragiczne, ale z dnia na dzień było coraz gorzej. Kobieta musiała zrezygnować z pracy, a jej miejsce zajęła Cosima. Dwunastolatce nie było łatwo łączyć obowiązki szkole z tajemną pracą przy uprawach, lecz razem z ojcem i znajomym lekarzem próbowano jak najdłużej ukrywać chorobę Francesci. Cos dorastała, widząc co dzieje się z matką i nie chciała podzielić jej losu. Nie chciała spędzać całych dni przy pracy nad sztucznymi roślinkami, wyobrażając sobie czy te na Ziemi smakują tak samo, czy lepiej.  To przez to zwariowała jej matka – nie chciała spędzić całego życie w tym metalowym pudełku w kosmosie. Mając czternaście lat Cos przyszła do ojca, oświadczając mu że chce w przyszłości zostać strażnikiem, jak on i powinna zacząć przygotowywać się od razu. W ten sposób wypełniła sobie ostatnie wolne godziny w grafiku jakie jej pozostały.
Prawdopodobnie obecnie kończyłaby szkołę i za chwilę zaczynała prawdziwy trening na strażnika, gdyby na jej horyzoncie nie pojawił się pewien chłopak. Szybko złapała z nim wspólny język i zaprzyjaźniła, lecz nigdy nie oczekiwała niczego więcej. Był przystojny, ale po prostu się jej nie odpowiadał, zresztą żaden chłopak jej się nie podobał. To on zaproponował jej, żeby wykorzystała swój dostęp do szklarni i zasadziła tam kilka ciekawych roślinek. Ona miała tylko je hodować, on miał zająć się resztą. Po pewnym czasie Cos sama zajmowała się rozprowadzaniem szlugów i innych substancji, głównie wśród młodzieży. Wszystko układało się idealnie do dnia, w którym nagle wywołano alarm. Nie musiało minąć wiele czasu, by straż pojawiła się w mieszkaniu jej przyjaciela i odkryła małe pomieszczenie, w którym obydwoje produkowali zakazane substancje. Cosima nigdy nie zapomni spojrzenia jej ojca, który wtargnął wtedy do pomieszczenia. Papierosy, dragi i wszystko co potrzebne do ich produkcji i obrodu. W kącie chłopak, krzyczący z bólu z nożem w brzuchu i kilkoma ranami. Pod ścianą ona z rękoma we krwi, roztrzęsiona, zapłakana.
Ze względu na brutalność i liczne komplikacje sprawa została utajniona. Ogólnie znanym zarzutem dla tych dwojga była produkcja i handel zakazanymi substancjami. Nikt nie wiedział o napaści z bronią, nikt nie pytał, dlaczego chłopak musiał spędzić miesiąc w szpitalu. O pewnych sprawach się nie mówi, szczególnie jak jest się synem jednego z członków Rady. Sprawę zamieniono pod dywan, a Cosima trafiła tam, gdzie wszyscy nastoletni przestępcy. Po to, by kilka miesięcy później powędrować z setką innych wybrańców na Ziemię.

umiejętności
Czy tego chce czy nie to zna się na roślinach, ziołach i tym podobnych, dzięki temu że kilka lat pracowała przy uprawach zamiast matki. Nigdy nie zakładała, że ta wiedza może się jej przydać, lecz na Ziemi może uratować jej życie. Wygląda niepozornie, ale jest dobra w walce wręcz, czego nauczył ją jej ojciec. Potrafi posługiwać się bronią białą i kilka razy w życiu strzelała z pistoletu, który podkradała Felixowi. Z łatwością stwarza różne historie, by wybronić się z trudnych sytuacji, ale nie potrafi kłamać, patrząc komuś prosto w twarz. Nie ma problemów z ukrywaniem swoich uczuć, na co dzień ich nie okazuje, czasem można jedynie zobaczyć troskę w jej oczach, która po chwili jest maskowana neutralnym lub sztucznym wyrazem twarzy. Jej piętą Achillesa jest łatwość, z którą przywiązuje się do ludzi.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

avatarPisanieTemat: Re: Cosima Vause   Sro 17 Cze 2015 - 18:36

akcept!
Witaj na forum!
Cieszymy się że z nami jesteś i mamy nadzieje, że z nami zostaniesz i będziesz się świetnie bawić! W razie jakichkolwiek pytań czy problemów napisz do Administracji na PW, na pewno ktoś Ci pomoże!l
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 

Cosima Vause

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
What's wrong with a little chaos? :: Po godzinach :: Archiwum-

Forum stworzone na podstawie serialu The 100. Styl, ogłoszenie, wszystkie kody oraz grafika znajdujące się na forum zostały stworzone przez administrację.