IndeksCalendarFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Raza

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość

Grounders
RazaPisanieTemat: Raza   Pią 10 Lip 2015 - 14:00


Raza
Imię:
Raza
Data urodzenia:
4/04
Miejsce urodzenia:
TonDC
Wiek:
30 lat
Rodzina
Hibe - matka (+)
Rukkig - ojciec (+)
Hasami - siostra (+)
bezimienny bliźniak (+)
Arvid - mąż (+)
Crius - syn (+)
Pozycja:
generał
played by:
Gemma Arterton

biografia
Śmierć prześladowała ją już od narodzin, choć wtedy jeszcze nikt nie sądził, że to ona ją sprowadza. Jej matka umarła w cierpieniu wydając na świat Razę oraz jej brata, który okazał się mieć po siedem palców u obu dłoni. Ale nie trzeba było, zgodnie z przyjętą zasadą traktowania zmutowanych dzieci, porzucać go w lesie na pastwę zwierząt - zmarł zaledwie parę minut po narodzinach. Początkowo sądzono, że Raza również będzie w jakiś sposób zdeformowana, jednak po dokładnych oględzinach nie stwierdzono odchyleń od normy. Wychowała ją starsza siostra, dziewięć lat starsza Hasami, uzdrowicielka. Już od momentu w którym Raza zaczęła odstawać nieco od ziemi widać było, że pragnie iść w ślady ojca, który był wojownikiem. Na koniu nauczyła się jeździć prawdopodobnie prędzej, niż chodzić. Wprawdzie walka mieczem nie była w jej wykonaniu szczególnie imponująca, raczej w granicach normy, jednak doceniono jej talent do łucznictwa i kusznictwa. Dzięki temu już w wieku dwunastu lat uczestniczyła w pierwszym polowaniu wraz z dorosłymi wojownikami, niedługo później dołączając do nich na stałe.
W wieku siedemnastu lat zapadła wraz z siostrą na nieznaną chorobę. Po dwóch miesiącach walki organizmu Raza zaczęła dochodzić do siebie, natomiast Hasami odeszła, pozostawiając w jej sercu pustkę. Nie zdążyła się jeszcze otrząsnąć po śmierci Has, gdy podczas jednego z ataków Żniwiarzy wśród uprowadzonych znalazł się jej ojciec. Raza niemal oszalała, starając się za wszelką cenę go odnaleźć. Dopiero groźba wygnania sprawiła, że dziewczyna pogodziła się z tym, że nigdy więcej go nie spotka. Ledwo osiągnęła dorosłość, a już pozostała całkiem sama. Już wtedy niejasno przeczuwała, że śmierć z nie drwi, odbierając bliskich, ale pięć lat później została żoną jednego z wojowników, Arvida. Wszystko wydawało się być w jak najlepszym porządku (poza drobnymi konfliktami z częścią rodziny męża), po dwóch latach urodziła mu zdrowego syna, na jakiś czas rezygnując z bycia czynną wojowniczką. Zajęła się szkoleniem młodych adeptów, w czym, warto wspomnieć, była całkiem niezła. Niemal zapomniała o swoich wcześniejszych obawach, pogrzebała w pamięci wspomnienia o ojcu i siostrze, jednak nie dane jej było zaznać rodzinnego szczęścia. Po raz kolejny w jej życiu pojawili się Żniwiarze, tym razem odbierając jej męża i dwuletniego syna, ją samą pozostawiając z paskudną blizną w okolicach lewego biodra. Tym razem nie musiała szukać, bo Arvid powrócił. Jako Żniwiarz.
Gdyby chodziło jedynie o nią, zapewne nie podniosłaby na niego ręki, pozwalając się zabić bez mrugnięcia okiem, ale wojownik (a raczej jego marna pozostałość) nie obrał sobie na cel żony, a uzdrowiciela, Razetha. A kogo miałby wybrać innego, niż wioskowego fajtłapę? Wobec takiego wyboru nie pozostało jej nic innego, jak tylko wysłać śmiertelną strzałę wprost w serce Arvida. Atak Żniwiarzy odparto, ale Raza nie czuła smaku wygranej.
Od tego momentu Raza poświęciła się jedynie swojej "karierze" wojownika. Odsunęła od siebie wszystkich, stała się oschła, nie chcąc, by ktokolwiek jeszcze się do niej zbliżył. Wszelkie próby zalotników tłumiła w zarodku, aż wreszcie pogodzono się z tym, że Raza pozostanie już zawsze sama. Z czasem nawet cały Klan Lasu zaczął podzielać jej pogląd, utarło się nawet mówić "pokochaj naszych wrogów, Raza", gdy wojownicy ruszali do walki. Po śmierci ostatniego generała przejęła jego funkcję. Wzbudza respekt, a choć nie spoufala się zbytnio, uważa wojowników za swoją jedyną rodzinę.
Na uwagę zasługuje fakt, że dwa lata temu znalazła rannego sokoła, którym się zaopiekowała i - o dziwo - przeżył on, a także towarzyszy jej do dzisiejszego dnia.

umiejętności

- biegła znajomość angielskiego (szkolenie wojownika)
- umiejętność władania bronią, ze szczególnym wskazaniem na łuk, kuszę oraz sztylet (szkolenie wojownika, ojcowska nauka)
- jazda konna - "w siodle urodzona" (szkolenie wojownika, ojcowska nauka)
- polowanie, kamuflaż, tropienie, przetrwanie (szkolenie wojownika, ojcowska nauka)
- podstawowa wiedza o roślinach leczniczych i trujących (wiedza przekazana przez siostrę)
- podejmowanie decyzji strategicznych, łagodzenie konfliktów
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

EarthPisanieTemat: Re: Raza   Pią 10 Lip 2015 - 19:04

akcept!
Witaj na forum!
Cieszymy się że z nami jesteś i mamy nadzieje, że z nami zostaniesz i będziesz się świetnie bawić! W razie jakichkolwiek pytań czy problemów napisz do Administracji na PW, na pewno ktoś Ci pomoże!l
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 

Raza

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
What's wrong with a little chaos? :: Postacie :: Karty postaci :: Grounders-

Forum stworzone na podstawie serialu The 100. Styl, ogłoszenie, wszystkie kody oraz grafika znajdujące się na forum zostały stworzone przez administrację.