IndeksCalendarFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Nyota

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość

Grounders
NyotaPisanieTemat: Nyota   Wto 6 Paź 2015 - 17:20


Nyota
Imię:
Nyota
Data urodzenia:
początek wiosny
Miejsce urodzenia:
nieznane
Wiek:
19 lat
Rodzina

biologiczna- nieznana
przyrodnia matka- Maarifa (53 lata)
starsza "siostra"- Jioni (28 lat)
młodsza "siostra"- Jua (11 lat)

Pozycja:
szamanka
played by:
Barbara Palvin

biografia

Nyo nigdy nie poznała swoich rodziców. Nie wie więc, czy porzucili ją w lesie, czy też zginęli chcąc ją uchronić. Maarifa nigdy jej nie opowiadała jak dokładnie ją znalazła. W lesie, ukrytą w dziupli drzewa, zawiniętą w szmaty. I tyle by było na temat. Może i faktycznie, nic więcej nie było tutaj do powiedzenia. Faktem było, że dziewiętnaście lat temu, pewnego ranka wczesną wiosną podczas zbierania ziół na leki Maarifa znalazła ją- niemowlę, w lesie. Zostawioną samą sobie.
Jednak życie z jej nową matką i straszą przybraną siostrą nie należało do łatwych. Odkąd pamięta miała mało czasu na zabawę. Od najmłodszych lat uczyła się sztuki uzdrawiania, odczytywania ludzkich emocji i intencji po przez obserwacje ich mimiki i mowy ciała, tego, jak zmieniać tonację głosu, jak się poruszać i zachowywać by nie tylko ci prości ale i bardziej uczeni, o ile tak można mówić o ludziach żyjących w plemionach, odbierali ją tak, jakby tego chciała. Ledwo nauczyła się mówić, już uczono ją nazw roślin i tego jak je rozróżniać, później ich zastosowania. W wieku pięciu lat umiała już oprawiać zwierzęta a w wieku siedmiu na nie polować. Musiała nauczyć się wykonywać farby potrzebne do wykonywania tatuaży oraz nacinać odpowiednio skórę, by móc robić tatuaże. W końcu nauczono ją odczytywać znaki od natury i je wykorzystywać do własnych celów. Rodzaje chmur, gwiazdozbiory, zachowania zwierząt i roślin. W końcu jak wróżyć z kości, kamyków i wnętrzności. Czy przede wszystkim z postawy, zachowania i mowy ciała osoby, której ma się wróżyć. Jej życie to jedna wielka obserwacja otoczenia i ludzi wokół niej. Mając czternaście lat mogła by w pełni zastąpić swoją starszą siostrę... a przy odrobinie starań i sprytu przybraną matkę i mentorkę. Kiedy miała nadzieję, że gdy nauczy się już wszystkiego, czego od niej wymagała jej rodzina będzie mogła trochę odetchnąć jej praca zaczęła się na dobre. Już nie tylko stała biernie obserwując czy asystując w bezpieczny dla ogółu sposób. Zaczęła sama chodzić do potrzebujących chorych, gdy wymagała tego sytuacja zastępowała siostrę przy obrzędach pogrzebowych czy tym podobnych mniej liczących się osób i uczyć młodszą siostrę.
Choć faktycznie, zaczęła znajdować nieco czasu dla samej siebie. Znalazła sobie hobby- robienie biżuterii z kości, patyczków, piórek, koralików, kamyczków i czego tylko by nie znalazła. "Robótka dla prostej dziewczyny, która nie jesteś" mawiała Maarifa, jednak nie zabraniała jej tego. W końcu każdy potrzebuje mieć coś dla samej siebie.

umiejętności

Będąc wychowanką Maarify się nie próżnowało. Dziewczynka od najmłodszych lat uczyła się zarówno rozróżniać rośliny włączając w to ich zastosowanie, odczytywać pogodę z chmur i zapachu wiatru, tropić, oprawiać zwierzynę, robić nacięcia na skórze, które z biegiem czasu zaczęły przypominać tatuaże, leczyć zarówno ludzi jak i zwierzęta i co najważniejsze przeprowadzać rytuały. Oczywiście, nie umie stanąć w płomieniach, latać ani też nie czyta w myślach- choć z mowy ciała i mimiki odczyta całkiem sporo. Jej "magia" sprowadza się do wróżenia z kości i kamieni i wygłaszania regułek podczas chowania zmarłych czy narodzinach dziecka. Dodatkowo zna angielski i całkiem sprawnie posługuje się nożem lub sztyletem. Potrafi też świetnie zmieniać ton głosu- co też jest wynikiem nauki.
Hobbystycznie wykonuję biżuterię z... wszystkiego w zasadzie. Z tego, co wpadnie jej w łapki i uzna za ładne. Zazwyczaj są to drewniane koraliki, piórka, kości i kamyczki.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

EarthPisanieTemat: Re: Nyota   Pią 9 Paź 2015 - 11:44

akcept!
Witaj na forum!
Cieszymy się że z nami jesteś i mamy nadzieje, że z nami zostaniesz i będziesz się świetnie bawić! W razie jakichkolwiek pytań czy problemów napisz do Administracji na PW, na pewno ktoś Ci pomoże!l
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 

Nyota

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
What's wrong with a little chaos? :: Postacie :: Karty postaci :: Grounders-

Forum stworzone na podstawie serialu The 100. Styl, ogłoszenie, wszystkie kody oraz grafika znajdujące się na forum zostały stworzone przez administrację.